четвер, 22 жовтня 2015 р.

Психологічна допомога

З початком проведення антитерористичної операції на Сході України постало питання психологічного стану військових та цивільних людей. Особливо тих, хто брав участь у бойових діях. Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій діє в Україні вже давно. Психологи з асоціації надають допомогу групової та індивідуальної консультації пораненим військовим, а також проводять тренінги у військовій частині задля швидшої адаптації після повернення з бойових дій. Основна ж проблема – це бойовий стрес.
Якщо ж симптоми тривають понад місяць, то має місце розвиток бойового посттравматичного стресового розладу.

Складові стресового розладу:
-почуття страху,безпорадності
-намагання уникати розмов на болючу тему
-відчуття провини чи навпаки відсутність будь-яких почуттів
                    
 Психологи наголошують, що, можливо людям, які мають такі прояви, потрібно звернутися за допомогою до лікарів. Але такі негативні реакції є нормальними реакціями організму на ненормальну ситуацію. Окрім самих військових, психологи консультують і їх рідних.
Військові, які повернулись з областей ведення активних бойових дій потребують особливого психологічного підходу, можливо знадобиться курс спеціального лікування.        

Культурне дозвілля солдатів



Важливою складовою підтримки морального духу наших воїнів є організація їх культурного дозвілля. Саме це є непоганим варіантом відпочинку а також дозволяє не «відставати» від громадського життя , відчувати себе частинкою соціуму. Подібні заходи є широко розповсюдженими та активно застосовуються волонтерами як один з основних засобів моральної підтримки. Найбільш розповсюдженими явищами є концерти, які регулярно проводяться зірками української естради: це зокрема вокальні, танцювальні, гумористичні номери. Серед зірок сучасної естради в зоні бойових дій досить широку концертну програму активно проводять Океан Ельзи, Скрябін , ТІК, ТНМК, Друга Ріка, Світлана Лобода, Віра Брежнєва, Антастасія Приходько, Віталій Козловський та багато інших. Слід зауважити, що за подібну роботу артисти не отримують ніякої оплати, часто при цьому наражаючи своє життя на небезпеку. Розповсюдженим
явищем є також пожертва виконавців окремим особам, бригадам чи батальйонам коштів, які вони отримали за продаж квитків на свої концерти .[4]
Ще одним видом культурного дозвілля військових є також так звані тренінги й майстер-класи. Майстер-клас – це одна з форм ефективного професійного, активного навчання. Ведучий-спеціаліст або майстер розповідає і, що ще більш важливо, показує, як застосовувати на практиці нову технологію або метод. Волонтерами було проведено безліч майстер-класів, як на воєнну(стрільба, реанімація потерпілих, тактика ведення бою) так і на соціально-побутову тематику (методи активного читання, гри у шахи тощо)

Напиши лист солдату

Однією з найпоширеніших акцій, які на даний час активно проводяться не лише в Тернопільській області а й по всій території України є «Напиши листа солдату» . Мета акції – підняття бойового й патріотичного духу наших українських військових й моральна підтримка. Учасники прагнуть нагадати своїм героям, що за них уболівають, люблять, ними переймаються, за них хвилюються і чекають вдома.  

Усі бажаючі можуть висловити свої слова подяки, думки, міркування і побажання військовослужбовцям, котрі захищають нашу незалежність на Сході країни. Листи, написані дитиною, підіймають бойових дух наших солдатів, заспокоюють їх… Діти радо сприйняли ідею акції, кожен намагався втілити творчі задуми у реальність.
Малеча у конверти вкладає свої малюнки, на яких зображено рідний дім, яскраве сонце, блакитне небо, пишні різнобарвні квіти, милі і привітні тварини. Кілька сотень дитячих листів до українських солдатів зібрало подружжя тернополян Ірини та Любомира Крупи. На аркушах із зошитів – думки, побажання і мрії маленьких українців. Дитяча дипломатія і недитяча мудрість, нерівні рядки і навіть кумедні помилки зворушують до сліз. На відміну від помилок дорослих, ці огріхи легко виправити